WIzyty odbywają się wyłącznie pojedynczo po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 602 373 939.

KLYSZMED.PL

Fizykoterapia oraz Taping

Wykonuję zabiegi Fizykalne na profesjonalnym sprzęcie firmy:



Laseroterapia punktowa sondą 400mw, 808 nm!!!
Zabieg polega na stymulacji tkanek objętych procesem chorobowym promieniowaniem laserowym.

Jest to sztucznie wzmocniona wiązka światła, która oddziałuje na organizm na poziomie komórkowym działając: przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbakteryjnie. Biostymulacja laserowa pobudza przemianę materii, stymuluje mikrokrążenie, przyspiesza procesy lecznicze, a co za tym idzie – poprawia regenerację organizmu.

Ultradźwięki o częstotliwości 1MHz i 3,5 MHz
To drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności dla ucha ludzkiego. W fizykoterapii stosuje się częstotliwości w zakresie od 0,8 – 3,5 MHz. Działanie terapeutyczne ultradźwięków uzyskuje się w wyniku pochłaniania energii przez tkanki podczas zabiegu nadźwiękawiania. Jest to proces złożony i składa się na niego m.in.:

działanie termiczne – pochłaniana przez tkanki energia mechaniczna drgań zostaje przekształcona na energię cieplną, co może spowodować lokalne podniesienie temperatury ,
działanie mechaniczne – porównywalne do mikromasażu wywołanego na skutek różnicy ciśnień,
działanie fizykochemiczne – przyspieszona synteza białek, ich utlenienie i redukcję oraz wzrost szybkości dyfuzji i rozpadu wody – wzrost ph.
Sumując powyższe działanie biologiczne, efekt terapeutyczny ultradźwięków uzyskuje się w leczeniu stanów zapalnych, zespołów bólowych, w zmniejszaniu obrzęków, w celu przyspieszenia zdrowienia tkanek, w celu odbudowy i poprawy krążenia, zmniejszenia napięcia mięśni, ścięgien i więzadeł.

Fonoforeza
Jest to zabieg ultradźwiękowy, podczas którego wprowadza się do tkanek środki farmakologiczne takie jak: żele, maści, kremy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym . Wprowadzanie ich do tkanek za pomocą ultradźwięków zapewnia szybsze i głębsze wnikanie substancji leczniczych.

Elektofonoforeza
Metoda ta jest stosunkowo nowa, polega ona na połączeniu dwóch zabiegów terapeutycznych: jonoforezy i ultradźwięków. Dzięki temu innowacyjnemu połączeniu możliwe jest zwiększenie oddziaływania bodźców leczniczych oraz zredukowanie natężenia prądu oraz ultradźwięków wykorzystywanych do zabiegów. W rezultacie ta metoda jest bardziej skuteczna oraz posiada mniejszą liczbę przeciwwskazań do prowadzenia takiej terapii.

Podczas zabiegu na obszarze wchłaniania leku zogniskowana jest fala ultradźwiękowa oraz pole elektromagnetyczne, co zwiększa głębokość wchłaniania leku przez tkanki. W wyniku możliwości, jakie daje elektrofonofereza, stosowana jest ona głównie w przypadkach wymagających głębszego wniknięcia leku (kiedy obszar zmieniony chorobowo znajduje się poza zasięgiem oddziaływania ultradźwięków lub jonoforezy).

Pole magnetyczne niskiej częstotliwości (Magnetronik)

Polega na stosowaniu zmiennego pola magnetycznego. Pod jego wpływem jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej i tym samym wzmagają przemianę materii. Poprawione ukrwienie w komórce poprzez działanie pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu, co powoduje lepsze wykorzystanie tlenu przez komórkę.
Zalety magnetoterapii:
– pole magnetyczne przenika równomiernie przez wszystkie części ciała ludzkiego -zabiegi mogą być dokonywane przez ubranie, gips, bandaże itp., które nie stanowią przeszkody dla pola magnetycznego -metal nie stanowi przeciwwskazań do stosowania zabiegu – szeroki zakres wskazań wraz z możliwością oddziaływania na tkankę łączną – magnetoterapia jest metodą nietermiczną- w magnetoterapii nie znane są działania uboczne
Główne oddziaływanie magnetoterapii:

uśmierzanie bólu
zapobieganie stanom zapalnym
rozluźnienie napiętych mięśni
Wskazania:
choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i stawów kręgosłupa
zapalenie stawów i tkanek okołostawowych
pourazowe choroby narządu ruchu:złamania, zwichnięcia, uszkodzenie mięśni, torebki stawowej i więzadeł
utrudnione gojenie się ran
zaburzenia krążenia obwodowego
stany zapalne nerwów
osteoporoza
zaburzenia przemiany materii
zapalenie oskrzeli i zatok obocznych nosa
zapalenie jajników
owrzodzenia i zmiany troficzne podudzi
Przeciwwskazania:
ciąża
choroba nowotworowa
okres naświetlań promieniowaniem jonizującym i okres badań radiologicznych
elektroniczne implanty np. rozrusznik serca
czynna gruźlica
ostre infekcje bakteryjne i wirusowe
grzybica
zarostowo-zakrzepowe zapalenie żył
ciężkie choroby serca i układu krążenia
skłonność do krwawień

Elektroterapia
Prądy: Jonoforeza, galwaniczne, diadynamiczne (MF, DF, CP, CP-ISO, LP), impulsowe (prostokątne, trójkątne, UR wg Träberta), interferencyjne (dynamiczny, statyczny, jednokanałowe), Kotz’a/rosyjska stymulacja, TENS (symetryczny, asymetryczny, burst), tonoliza

Elektroterapia, to zabieg wykorzystujący do celów leczniczych prąd stały lub prądy zmienne małej i średniej częstotliwości. Pod wpływem prądu w tkankach zachodzą zjawiska elektrochemiczne, -kinetyczne oraz –termiczne. W zależności od rodzaju zastosowanych prądów można uzyskać efekt pobudzający bądź też przeciwbólowy. Zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych, poprawę ukrwienia tkanek, pobudzenie do skurczu mięśni osłabionych i odnerwionych, redukcję obrzęków, co sprzyja dalszej rehabilitacji ruchowej. Elektroterapia pozwala przerwać mechanizm zamkniętego koła bólu.

Prąd Galwaniczny
Galwanizacja to zabieg leczniczy, polegający na przypływie prądy stałego w ciele pacjenta między dwoma elektrodami. W zależności od ułożenia elektrod, zabieg może mieć działanie pobudzające jak i przeciwbólowe.
Wskazania:

nerwobóle
zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kończyn i kręgosłupa,
przewlekłe zapalenia nerwów i korzeni nerwowych,
bóle fantomowe,
reumatoidalne zapalenie stawów,
porażenia wiotkie,
zmiany zwyrodnieniowe,
zapalenie stawów,
zaburzenia krążenia obwodowego.
TENS
Prądy TENS jest to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Pobudza miejscowe ukrwienie tkanek, a co się z tym wiąże powoduje lepsze odżywienie tkanek, szybsze usuwanie produktów przemiany materii oraz procesów zapalnych, a także podwyższa próg odczuwania bólu. Jest to metoda służąca do zwalczania bólu: ostrego i przewlekłego.
Wskazania:

bóle kręgosłupa,
bóle o charakterze neurogennym,
bóle fantomowe,
reumatoidalne zapalenie stawów,
zmiany zwyrodnieniowe,
zapalenie stawów.
Prądy diadynamiczne DD
Prądy DD zwane również Prądami Bernarda składają się kilku rodzajów prądów o charakterystycznym przebiegu fali i zakresie działania.
DF – ma działanie przeciw bólowe i stosuje się jako przygotowanie do zabiegu,
MF – wywołuje długotrwały efekt przeciwbólowy,
CP – wywołuje silne pobudzenie receptorów skórnych, wpływa na trofikę tkanek, stosowany w stanach pourazowych, obrzękach, zmniejsza napięcie mięśni,
LP – działa silnie przeciwbólowo, stosowany w nerwobólach, chorobach układu ruchu, bólach mięśniowych, w stanach obniżonego napięcia mięśniowego,
RS – powoduje silne skurcze mięśni szkieletowych, stosowany przy atrofii mięśniowej spowodowanej nieczynnością,
MM – stosowany do elektrostymulacji mięśni zdrowych lub nieznacznie uszkodzonych.
Wskazania:

choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn i kręgosłupa
mięśniobóle,
nerwobóle,
stany po urazach mięśni, ścięgien, więzadeł,
obrzęki na tle zaburzeń odżywczych,
zaburzenia krążenia obwodowego,
zaniki mięśni z nieczynności.
Prądy Träberta
Prądy Träberta zwane również UR (ultra – reitz) wprowadzają mięśnie w wibracje powodując ich silne przekrwienie, a co za tym idzie efekt rozluźniający oraz efekt przeciwbólowy.
Wskazania:

zespoły bólowe kręgosłupa,
stany zwyrodnieniowe stawów, mięśni, ścięgien,
stany pourazowe,
schorzenia z dolegliwościami bólowymi.
Prądy Kotza
Prądy Kotza są prądami o średniej częstotliwości wykorzystywanymi w treningu prawidłowo unerwionych mięśni mające na celu wzmocnić siłę mięśniową, zwiększyć masę mięśniową oraz do celów pobudzeniowych.
Wskazania:

atrofie mięśniowe w zaniku prostym,
wzmacnianie mięśni u sportowców.
Jonoforeza
Jonoforeza jest to jedna z metod czynnego wprowadzania leków do organizmu przez skórę. Wykorzystuje przemieszczanie się jonów leczniczych w polu elektrycznym. Korzyści płynące z wyboru tej terapii to przede wszystkim ominięcie przewodu pokarmowego, czyli bariery błony śluzowej czy enzymów, wprowadzenie leku bezpośrednio do krążenia, działanie leku ograniczone do miejsca występowania schorzenia.
Wskazania:

przykurcze,
blizny,
zespoły bólowe stawów kończyn i kręgosłupa,
zapalenia okołostawowe,
nerwobóle,
stany zapalne tkanek miękkich i mięśniobóle.
Tonoliza

Jest to elektrostymulacja mięśni w porażeniach spastycznych. Celem metody jest przywrócenie równowagi czynnościowej między zginaczami a prostownikami. W tonolizie zarówno mięśnie spastyczne, jak i antagonistyczne stymulowane są serią impulsów, których czas można dowolnie regulować.

Wskazania:

stan po udarze i urazie mózgu
stan po urazie rdzenia kręgowego
stwardnienie rozsiane
mózgowe porażenie dziecięce
czynnościowy kręcz karku.
Mikroprądy (MET)

Stymulacja sygnałami elektrycznymi o bardzo małym natężeniu działająca na poziomie komórkowym. Terapia mikroprądami wykorzystuje zupełnie odmienne mechanizmy niż terapia TENS, czy INF i posiada dużo dalej idące działanie. Poprzez stymulację większej produkcji ATP (nośnik energii) i innych procesów fizjologicznych, mikroprądy przyspieszają procesy naprawcze komórek, w szczególności procesy gojenia ran i zrastania kości, zmniejszają stany zapalne i inne czynniki odpowiedzialne za ból. Stymulacja mikroprądami jest ledwo wyczuwalna, ale przy właściwie dobranej częstotliwości impulsów efekty lecznicze można uzyskać już przy 10 minutowym zabiegach dziennie.

Taping

Taping to metoda terapeutyczna stosowana w fizjoterapii, medycynie sportowej oraz ortopedii. Inaczej nazywa się ją plastrowaniem Polega na umieszczeniu specjalnego plastra na ciele, w określonym miejscu i określoną techniką, plastry wykonuje się je z bawełny i kleju akrylowego. Nie ograniczają przy tym ruchów, a wartości ich masy i grubości są zbliżone do tych, które charakteryzują skórę. Struktura plastrów – falowana powierzchnia – zapewnia skórze oddychanie i jest odporna na działanie wody. Odpowiednie naklejenie plastra napina delikatnie skórę. Zwiększa to przestrzeń pomiędzy skórą a powięzią. Dzięki temu ilość i prędkość przepływającej limfy ulegają wzrostowi, a zastoiny – redukcji. Zmniejszają się także podskórne krwiaki oraz obecne tam stany zapalne. Poprawia się krążenie krwi. Układ limfatyczny może działać sprawniej. Ponadto aplikacja plastra wpływa na wzrost zakresu ruchu i siły mięśni. W osłabionych – zwiększa intensywność skurczu oraz w zależności od tego, czy jest on rozciągnięty, czy przykurczony poprawia pozycję spoczynkową mięśnia. Dzięki temu wyrównuje związane z tym asymetrie w stawach. Oddziałuje również na czucie głębokie. Ostatecznie zmniejsza odczuwany ból i przynosi znaczącą ulgę.

Dzięki zastosowaniu Tapingu rehabilitacyjnego lub sportowego można uzyskać efekt:

# stabilizujący

# przeciwobrzękowy

# przeciwbólowy

# wspomagający

# rozluźniający

# odciążający

Gabinet Rehabilitacji i Terapii Kręgosłupa KŁYSZMED

mgr Grzegorz Kłysz

ul. Borelowskiego 7

37- 700 Przemyśl

602 373 939

grzegorzklysz@gmail.com

}

Od poniedziałku do piątku

czynne w godzinach:

PN. 12:00 - 20:00

WT. 8:00 - 16:00

ŚR. 8:00 - 12:00 i 16:00 - 20:00

CZW. 12:00 - 20:00

PT. 8:00 - 16:00

 

Wyślij wiadomość

Wyrażam zgodę

9 + 10 =