WIzyty odbywają się wyłącznie pojedynczo po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 602 373 939.

KLYSZMED.PL

MASAŻE

Wykonuję następujące masaże:

Klasyczny
Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Leczniczy kręgosłupa
Masaż leczniczy jest masażem łączącym techniki masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu funkcyjnego i poprzecznego, które są dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Masaż ten oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła, wpływa także na układ krążenia, układ nerwowy, układ hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych. Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe, odżywia skórę, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni. Masaż ten leczy i zapobiega wielu chorobom.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców obejmuje masaż całego kręgosłupa, mięśni pleców, mięśni karku i mięśni szyi. Masaż kręgosłupa powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia. Regularne serie masaży kręgosłupa, pleców i karku sprawiają, iż można osiągnąć znaczną poprawę zdrowia lub wręcz całkowite wyleczenie. W przypadku drobnej kontuzji czy krótkotrwałego bólu masaż klasyczny może być wykonywany jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu. Natomiast w przypadku stanów zapalnych, przewlekłych schorzeń oraz rehabilitacji masaż klasyczny o charakterze leczniczym powinien być wykonany w serii, bo tylko wtedy można oczekiwać optymalnego działania leczniczego. Podstawowa seria masażu klasycznego o charakterze leczniczym składa się z 10 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co 2-3 dni.

Bóle kręgosłupa i bóle pleców, z wyjątkiem nagłych urazów, powstają powoli i mają charakter przewlekły. Wcześniejsze skrzywienia kręgosłupa, niewyleczone kontuzje, codzienny stres, siedzący tryb pracy, długie godziny przed komputerem, długa jazda samochodem, przeciążanie kręgosłupa dźwiganiem dużych ciężarów, częste noszenie dzieci na rękach oraz brak regularnej aktywności sportowej należą do najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa i bólów pleców. Masaż kręgosłupa i pleców to nie tylko jedna z form masażu leczniczego, ale także doskonały relaks, który uwalnia od wszelkich blokad i napięć spowodowanych stresem.

Bańką chińską (antycelulitowy)
Przystawienie bańki chińskiej powoduje wciągnięcie tkanki skórnej i podskórnej do wnętrza bańki, prowadząc do pojawienia się silnego przekrwienia oraz zmiany koloru skóry, pozytywnie wpływając na jej elastyczność. Masaż bańką chińską doskonale relaksuje i uspokaja, zalecany jest osobom przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej. Jest świetnym zabiegiem dla spiętych i przemęczonych pleców. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i Pacjent może odczuwać przyjemne ciepło, oznacza to, że skóra została odpowiednio rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje rewelacyjne efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę. Masaż bańką chińską skoncentrowany jest na miejscach, w których odkłada się tkanka tłuszczowa – głównie brzuch, uda, pośladki. Przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, co w konsekwencji powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, uelastycznia i ujędrnia skórę. Pomaga pozbyć się złogów tłuszczyku podskórnego, modeluje sylwetkę i jednocześnie relaksuje. Wykonywany w sposób regularny i prawidłowy daje widoczne efekty już po 5-6 zabiegach. Zalecane jest wykonywanie masażu w seriach 10 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż co 3 dni.

Drenaż Limfatyczny
Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Drenaż limfatyczny likwiduje i zapobiega zastojom chłonki. Osiągamy to w sposób mechaniczny przez przepchnięcie zalegającej chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Układ limfatyczny podobny jest do układu żylnego, ale brakuje mu takiego motoru napędzającego jakim jest serce. W wiotkich naczyniach chłonka płynie tylko dzięki różnicy ciśnień w organizmie. Dlatego tak łatwo dochodzi do jej zastoju – wystarczy siedzący tryb życia i unikanie gimnastyki. Skutkiem zaburzeń w układzie limfatycznym są nie tylko obrzęki, ale też rozstępy, cellulit, trądzik różowaty, przedwczesne starzenie się skóry i schorzenia wielu narządów wewnętrznych.

Sportowy
Masaż sportowy jest to specjalny rodzaj masażu, który różni się od masażu klasycznego przede wszystkim intensywnością wykonania. Głównymi celami masażu sportowego są: jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych, przyspieszenie procesów odbudowy, usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym oraz podtrzymanie formy sportowca na wysokim poziomie.

Celem masażu sportowego jest rozgrzewka dla mięśni i stawów oraz przygotowanie ich do wysiłku, a także ich regeneracja po treningu. Przygotowuje on do ćwiczeń oraz likwiduje przemęczenie powstałe na skutek intensywnego wysiłku fizycznego. Masaż sportowy jest szczególnie wskazany dla osób trenujących wyczynowo lub zawodowo, trenujących rekreacyjnie, powracających do treningów po dłuższej przerwie lub po kontuzjach.

Poprzeczny
Masaż poprzeczny – jest to punktowe rozcieranie w poprzek przebiegu włókien podrażnionego ścięgna lub brzuśca mięśnia, przyczepu ścięgna do kości, więzadła. Masaż działa na organizm poprzez pourazowe przekrwienie dzięki czemu pomaga usunąć metabolity z uszkodzonej struktury. Ruch uszkodzonej struktury – zapobiega powstawaniu zrostów lub zrywa je, co po pomaga w optymalnym odtworzeniu blizny. Stymulacja mechanoreceptorów – wytwarza taką ilość aferentnych impulsów, która stymuluje tymczasowe znieczulenie, a to pomaga przygotować pacjenta do ćwiczeń. Wskazania do masażu: Uszkodzenia mięśni, więzadeł oraz ścięgien.

Funkcyjny
Masaż funkcyjny – to masaż mięśnia oraz innych okolicznych tkanek miękkich w połączeniu z ruchem w stawie. Stosuje się go zarówno w przypadku dysfunkcji mięśnia jak i stawu. Podczas tego masażu mięsień wraz z okolicznymi tkankami jest rozcierany oraz rozciągany. Masaż ten zmniejsza tkliwość tkanek miękkich oraz poprawia ich mobilność.

Aquavibron
Zabieg suchy wykonywany za pomocą specjalnego aparatu. Wibracje wytwarzane są przez przepływającą przez aparat wodę, która rytmicznie porusza gumową membranę, przenosząc na tkanki wibrację o częstotliwości 2000-7000 drgań na minutę. Zabieg usprawnia krążenie obwodowe, zmniejsza napięcie mięśni, korzystnie wpływa na przepływ chłonki, drażniąc zakończenia nerwowe wywołuje efekt zmniejszenia dolegliwości bólowych.
Wskazania:
choroby: reumatyczne, z bólem kręgosłupa, zespół rwy kulszowej, bóle głowy, niektóre choroby narządów wewnętrznych; stany pourazowe narządów ruchu, zwłaszcza tkanek miękkich i w mniejszym stopniu wiązadeł i torebek stawowych; nadwaga.

Przeciwwskazania:
zmiany skórne; świeże blizny, bądź świeże powierzchowne uszkodzenia skóry; kruchość naczyń włosowatych, świeże wybroczyny; nie wolno masować bezpośrednio żylaków; zabiegu nie należy wykonywać u chorych gorączkujących.

Strefy wyłączone z masażu: szyja (z wyłączeniem karku), pachy, pachwiny, sutki i okolica serca.

Gabinet Rehabilitacji i Terapii Kręgosłupa KŁYSZMED

mgr Grzegorz Kłysz

ul. Borelowskiego 7

37- 700 Przemyśl

602 373 939

grzegorzklysz@gmail.com

}

Od poniedziałku do piątku

czynne w godzinach:

PN. 12:00 - 20:00

WT. 8:00 - 16:00

ŚR. 8:00 - 12:00 i 16:00 - 20:00

CZW. 12:00 - 20:00

PT. 8:00 - 16:00

 

Wyślij wiadomość

Wyrażam zgodę

14 + 12 =