WIzyty odbywają się wyłącznie pojedynczo po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 602 373 939.

KLYSZMED.PL

Leczenie bólów kręgosłupa, mięśniowych i stawowych

Zajmuję się leczeniem bólów kręgosłupa poprzez stosowanie kompleksowej terapii obejmującej odpowiednio dobrane zabiegi fizykalne, masaże oraz ćwiczenia mające przywrócić i utrwalić prawidłową funkcję kręgosłupa.

W dysfunkcji kręgosłupa z zwłaszcza krążka międzykręgowego (tzw dyskopatii) kręgosłupa oferuję:

Trakcja dolnego kręgosłupa za pomocą Saunders Lumbar Traction

Urządzenie generuję siłą trakcyjną od 1kg do 90kg za pomocą pneumatycznie rozsuwanego leżyska.

Pozwala na zmniejszenie kompresji wywieranej na krążek międzykręgowy a co za tym idzie zmniejszenie dyskopatii i bólu jej towarzyszącemu.

Metoda diagnostyczno- terapeutyczna McKenziego

Terapia uznawana na całym świecie. Polegająca na przywróceniu prawidłowej funkcji kręgosłupa poprzez rozbudowaną diagnostykę i dobór odpowiednich ćwiczeń oraz późniejszą edukacji pacjenta celem zapobiegania dalszym nawrotom.

Dzięki podejściu McKenziego możliwe jest skuteczne rozpoznawanie i leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa bez interwencji farmakologicznej bądź chirurgicznej.

Polecam film jak dbać o kręgosłup ( link w tytule)

Terapie manualna kręgosłupa

Polega na odblokowaniu zablokowań w obrębie kręgosłupa, a także przywróceniu prawidłowego ustawienia kręgów w celu zmniejszenia nierównomiernego ucisku na krążki międzykręgowe, który to ucisk powoduje powstawanie wypukliny, a następnie przepukliny jądra miażdżystego. Zabieg terapii manualnej polega na leczniczym oddziaływaniu poprzez odpowiedni ucisk w określone miejsca w pobliżu kręgosłupa w celu prawidłowego ustawienia przemieszczonych kręgów.

Poprzez odpowiednie ułożenie pacjenta na leżance, wykonuje się uciski i pchnięcia przypominające tzw. wymuszoną gimnastykę. Zabiegi te są bezbolesne, ponieważ do ich wykonania nie używa się dużo siły. Wiele zależy od metody i umiejętności wykonującego zabieg, lecz także od samego pacjenta, który napinając mięśnie może utrudniać manipulację. Czasami przez dzień lub dwa po zabiegu można odczuwać nasilenie dolegliwości bólowych. Duży wpływ na tzw. kryzys po zabiegu ma reakcja pacjenta w trakcie manipulacji.

Jeżeli pacjent jest bardzo obolały i np. zbyt długo zwlekał z przyjściem do gabinetu – to już samo układanie pacjenta w odpowiedniej pozycji na stole manipulacyjnym może być bolesnym i nieprzyjemnym doznaniem, a wykonywane uciski mogą być również odczuwane jako ból. Jeśli manipulacji poddaje się osoba, która w trakcie zabiegu spina się, denerwuje i stawia opór-taka manipulacja również nie będzie w pełni efektywna i pacjent może dzień lub dwa po jej wykonaniu przeżywać tzw. kryzys. Obdarzenie zaufaniem wykonującego zabieg terapii manualnej znacznie ułatwia przeprowadzenie manipulacji u cierpiącego pacjenta.

Kolejny zabieg, wykonywany tydzień lub dwa tygodnie później – jest już z reguły łatwiejszy do przeprowadzenia. Pacjent czuje się spokojniej i pewniej, jest już mniej obolały i nie stawia oporu w trakcie wykonywania manipulacji, ponieważ już wie na czym taki zabieg polega i czego może się spodziewać. Często się zdarza, że to właśnie ten drugi, korygujący zabieg jest bardziej efektywny od pierwszego.

Taping

w terapii poprzez zastosowanie odpowiedniej aplikacji osiąga się:

zachowanie pełnego zakresu ruchu
aktywacje uszkodzonych mięśni
normalizacje napięcia
zmniejszenie bólu
poprawia mikrokrążenia
likwidacje zastojów i obrzęków limfatycznych
korekcję niewłaściwej pozycji powierzchni stawowych
korekcję ułożenia powięzi i skóry
terapia trwa 24h na dobę.

a także:

masaże lecznicze
zabiegi fizykoterapeutyczne mające na celu poprawę ukrwienia, przyśpieszenie regeneracji oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych
zestawy ćwiczeń zwiększające siłę mięśniową, ruchomość i wytrzymałość kręgosłupa.

Gabinet Rehabilitacji i Terapii Kręgosłupa KŁYSZMED

mgr Grzegorz Kłysz

ul. Borelowskiego 7

37- 700 Przemyśl

602 373 939

grzegorzklysz@gmail.com

}

Od poniedziałku do piątku

czynne w godzinach:

PN. 12:00 - 20:00

WT. 8:00 - 16:00

ŚR. 8:00 - 12:00 i 16:00 - 20:00

CZW. 12:00 - 20:00

PT. 8:00 - 16:00

 

Wyślij wiadomość

Wyrażam zgodę

12 + 9 =